
Ervaar de helderheid van de LCD 16 x 1 met zijn transflectieve onderaanzicht ontwerp, gemakkelijk leesbaar in alle lichtomstandigheden.
De geïntegreerde achtergrondverlichting zorgt ervoor dat je ook bij weinig licht alles goed kunt zien, waardoor het een onmisbare tool is voor elke opstelling. Dankzij het compacte ontwerp past dit display moeiteloos in kleine ruimtes en biedt het een duidelijke, heldere weergave.
De robuuste constructie zorgt voor langdurige prestaties, perfect voor omgevingen waar duurzaamheid belangrijk is. De brede kijkhoek en snelle reactietijd verbeteren het gebruiksgemak, en geven het gevoel alsof je een geprint vel papier leest, ongeacht het licht.
Of je nu simpele tekstberichten of essentiële data weergeeft, dit LCD-scherm zorgt elke keer voor heldere en betrouwbare prestaties.
| Merk | Powertip |
| Model | LCD1601BLC |
| Achtergrondverlichting | LED |
| LCD type + kleur | STN geel-groen |
| Voeding (Vdd-Vss) | -0.3 ~ 5.5V |
| Ingangsspanning (Vi) | -0.3 ~ Vdd |
| Ingangsspanning (Vdd) | 4.7 ~ 5.5V (bij +5V) / 2.7 ~ 5.3V (bij +3.3V) |
| Voedingsstroom (Idd) | 1.3mA typ. (bij Vdd = 5V) |
| Aanbevolen stuurspanning voor LCD (Vdd-V0) | 4.3 ~ 4.7V (bij 25°) |
| Doorlaatspanning van LED (Vf) | 4.2V typ. (bij 25°C) |
| Doorlaatstroom van LED (If) | 110mA (bij 25°C) |
| Afmetingen module | 80.0 x 36.0mm |
| Schermgrootte | 64.5 x 14.0mm |
| Grootte van de dots | 0.55 x 0.75mm |
| Karaktergrootte | 3.07 x 6.56mm |
| GND | 1 (Vss) |
| +5V | 2 (Vdd) |
| Contrast adjustment | 3 (V0) |
| H/L register select signal | 4 (RS) |
| H/L read/write signal | 5 (R/W) |
| H/L enable signal | 6 (E) |
| H/L data bus lines | 7 ~ 14 (DB0 ~ DB7) |
| +4.2V for BKL | 15 (A) |
| Power supply for BKL (0V) | 16 (K) |